Pak ji překryjte čistým dresinkem na menší řezné rány a škrábance.

Pak ji překryjte čistým dresinkem na menší řezné rány a škrábance.

Má několik bezpečných aplikací pro domácí čištění. Peroxid vodíku se také bezpečně používá jako dezinfekce kontaktních čoček a v barvách na vlasy. Je také součástí některých přípravků na bělení zubů.

Peroxid vodíku může zhoršit rychlou reakci našeho těla na řez

Kůže jakožto největší orgán našeho těla plní zásadní roli při ochraně před cizími vetřelci, jako je více než 1,5 bilionu bakterií, které na ní žijí. Když dostaneme ránu nebo ránu, bez ohledu na to, jak je velká nebo malá, naše tělo rychle vyskočí do akce.

Do této počáteční reakce se okamžitě zapojí více buněk. Krevní destičky uvolňují fibrinové produkty, aby vytvořily sraženinu a utěsnily ránu. Bílé krvinky zvané makrofágy spěchají do oblasti, aby zničily všechny bakterie, které se dostaly přes sraženinu, a dohlédly na proces opravy. Makrofágy také vylučují růstové faktory, které pomáhají opravit ránu. Krevní cévy se poté rozšíří, aby umožnily proudění čerstvých živin a kyslíku do oblasti a usnadnily hojení.

Jak vidíte, do ochrany a procesu hojení rány se okamžitě zapojí několik buněk. Peroxid vodíku bohužel nerozlišuje mezi buňkami bakterií a našimi vlastními buňkami. I když si můžete myslet, že si ránu důkladně čistíte, způsobujete korozivní poškození tkáně, výrazně zhoršujete proces hojení a nevratně zhoršujete proces zjizvení. Závažná toxicita při aplikaci na kůži může zahrnovat zánět a tvorbu puchýřů.

Pokud pocítíte silnou bolest nebo pocit pálení, kontaminovaná kůže by měla být okamžitě opláchnuta velkým množstvím vody. A budete muset zamířit na pohotovost, protože tyto kožní léze budou vyžadovat další ošetření jako tepelné popáleniny.

Pointa je, že peroxid vodíku a další žíravé antiseptiky první pomoci, jako je líh, by se neměly používat k čištění čerstvých otevřených ran. Pacientům radím, aby ránu jednoduše vypláchli vodou z důvěryhodného zdroje – z vodovodního kohoutku nebo z balené vody, pokud se ocitnete v přírodě a potřebujete ošetřit zranění. Na rozdíl od jiného populárního lékařského mýtu neexistuje také žádný důkaz, že vysokotlaká irigace funguje lépe než pouhé opláchnutí rány. Pak ji překryjte čistým dresinkem na menší řezné rány a škrábance. U větších ran, které vyžadují další vyšetření a primární uzavření rány stehy, vyhledejte lékařskou pomoc.

Více jako toto: Které doplňky vás s největší pravděpodobností přivedou na pohotovost?

Mnoho lidí užívá melatonin: Co byste měli vědět, než to uděláte

Alkotox: Nejlepší investice do vašich jater. Více se dozvíte na https://alkotox-website.com/cs/ ještě dnes.

Kolik vody skutečně potřebujete? Na sociálních sítích lidé pijí galon denně.

Michael Daignault, MD, je certifikovaným ER doktorem v Los Angeles. Studoval globální zdraví na Georgetownské univerzitě a má lékařský titul na Ben-Gurionově univerzitě. Absolvoval stáž v oboru urgentní medicíny v Lincoln Medical Center v jižním Bronxu. Je také bývalým dobrovolníkem mírových sborů Spojených států. Najděte ho na Instagramu @dr.daignault

Rezident New Yorku Mickey Saxbury pracoval na montážní lince General Motors 25 let, než ho ostré, pulzující bolesti zad způsobené pracovním zraněním donutily odejít do důchodu.

Operace zad se nezdařila. Zařízení na blokování jeho bolesti postupně přestalo fungovat. Jediná věc, která důsledně funguje, říká, jsou léky proti bolesti.

Soudce, který dohlížel na jeho případ invalidity pro pracovníky státu New York, nařídil, aby jeho opioidy byly výrazně sníženy.

"Shodili mě tak hluboko, že už nemůžu ani vstát z gauče," řekl Saxbury, 61, který žije poblíž Buffala.

Pacienti s chronickou bolestí, jako je Saxbury, tvrdí, že je lékařská komunita uzavírá. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí vydala v roce 2016 pokyny ke snížení předepisování poté, co roky liberálního vydávání opioidů přispělo k závislosti a úmrtím z předávkování.

Tyto směrnice ovlivnily více než lékaře: Státní regulační orgány, zdravotní pojišťovny a dokonce i administrátoři pro osoby se zdravotním postižením citovali federální směrnice, aby ospravedlnili zásady, které omezují předepisování léků proti bolesti.

Minulý měsíc CDC objasnilo svůj postoj a uvedlo, že reakce na opioidní krizi zašla příliš daleko. V úvodníku časopisu New England Journal of Medicine skupina odborníků uvedla příklady, jako jsou nepružné prahové hodnoty dávek, náhlé snižování a nesprávná aplikace pokynů pro lidi s rakovinou, srpkovitou anémií nebo zotavující se po operaci.

Dr. Joshua Sharfstein, bývalý ministr zdravotnictví Marylandu a komisař pro zdraví z Baltimoru, řekl, že podporuje to, jak objasněné pokyny CDC sladí riziko opioidů s jejich potřebou.

"Správné je držet se této rovnováhy," řekl Sharfstein, profesor a proděkan na Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. Pokyny "by neměly být používány jako druh kyje pro omezení vhodného předepisování."

New York State Workers Compensation Board, která dohlíží na jeho případ, požádala lékařského experta, aby přezkoumal Saxburyho lékařskou tabulku. Expert, Dr. Chris Grammar, který Saxburyho nikdy fyzicky nevyšetřil, dospěl k závěru, že mu byly předepisovány nebezpečné hladiny opioidů.

Ve své zprávě představenstvu v New Yorku Grammar citoval státní pokyny pro léčbu neakutní bolesti a údaje CDC o úmrtích z předávkování souvisejících s předepisováním opioidů. Řekl, že vysoké dávky opioidního lékaře Saxburyho lékaře na léčbu bolesti „již nejsou podporovány“.

"To není kritické vůči jeho ošetřujícímu lékaři, protože tento přístup je relativně nový," napsal Grammar. "Avšak při absenci funkčního zlepšení tento pacient podstupuje mimořádné riziko s malým přínosem."

Soudce souhlasil a nařídil Saxburymu snížit léky proti bolesti.

Saxbury řekl, že na základě rozhodnutí soudce jeho lékař snížil denní předepisování bolesti na polovinu. Nedokáže sebrat energii ani toleranci k mnoha každodenním činnostem. Jeho plánované přestěhování do Arizony, aby utekl před chladným klimatem, které jeho bolest zhoršuje, a život v blízkosti rodiny se zdá být skličující než kdy jindy.

Saxbury řekl, že neúspěšně žádal svého lékaře, aby znovu zvážil snížení prášků proti bolesti.

"Můj lékař na léčbu bolesti řekl, že mi nemohou dát léky, protože by mohli přijít o licenci," řekl Saxbury. "Jsem mezi kamenem a tvrdým místem."

Gramatika odmítla diskutovat o specifikách Saxburyho případu s USA TODAY. Obecně řekl, že lékařské důkazy nepodporují dlouhodobé užívání opioidů u pacientů s chronickou bolestí.

Řekl, že farmaceutické společnosti, jako je výrobce OxyContin PurduePharma, neprokázaly v lékařských studiích, že dlouhodobé užívání opioidů zmírňuje chronickou bolest.

"Až na pár výjimek jsou pacienti nevinní," řekl Gramatik. "Oni nepíší předpisy."

Státní zákony vytvořily „mrazivý efekt“ na recepty proti bolesti

Státy reagovaly na krizi závislosti přijetím zákonů, jejichž cílem je omezit předepisování opioidů.

V říjnu 2018 přijalo 33 států zákony, které omezují nebo ukládají požadavky na předpis opioidů, podle Národní konference státních zákonodárců.

Většina z těchto států omezila počáteční plnění pilulek proti bolesti na sedm dní a některé státy zavedly ještě agresivnější omezení, která omezují plnění na tři až pět dní.

Loni v červenci Florida schválila zákon, který vyžaduje, aby se lékaři registrovali jako kliniky pro chronickou bolest, aby předepisovali opioidy na více než tři dny. Dr. Melanie Rosenblatt, lékařka proti bolesti atestovaná v medicíně závislostí, řekla, že zákon má na předepisování "mrazivý účinek". Mnoho z jejích nových pacientů jejich lékaři opustili nebo "by doktor nakupovali, dokud nedostanou, co chtějí."

Federální statistiky ukazují, že celkový počet předepsaných opioidů v USA od roku 2012 každým rokem klesá. Tento trend se od vydání pokynů CDC zrychlil.

Celkové předepisování kleslo ze 46 miliard miligramových ekvivalentů morfinu v březnu 2016 na 32 miliard miligramových ekvivalentů morfinu v září 2018. MME jsou měřítkem množství a účinnosti opioidů.

John Downey, lékař bolesti v Augustě ve státě Georgia, řekl, že „škoda byla způsobena“ restriktivními státními zákony a neochotnými předepisujícími lékaři. Rodinní lékaři, kteří se obávají disciplinárních opatření ze strany lékařských výborů, upustili od pacientů s chronickou bolestí. Tito pacienti trpící bolestí zaplnili lobby klinik pro léčbu bolesti a hledali úlevu.

Downey sloužil tříleté období v lékařské radě státu Georgia do poloviny roku 2018 a předsedal výboru pro bolest. Kolegům řekl, že nemá zájem o další termín, protože jeho lékařská praxe byla tak zaneprázdněna pacienty, které jiní lékaři odmítli.

Jednoho pondělního rána měl 50 doporučení pro nové pacienty „jen proto, že lékaři říkají, že už mají dost,“ řekl Downey.

Zatímco byl v lékařské radě, vypracoval bodový pracovní list pro rodinné lékaře, kteří léčili pacienty s bolestí. Cíl: Pomozte lékařům určit, zda jsou pacienti s bolestí ochotni dokončit terapii a vyzkoušet neopioidní terapie, jako jsou injekce, spíše než hledat pouze prášky proti bolesti.

Vyšetřovatelé lékařské rady, kteří vidí pacienty, kteří každý měsíc užívají stejný předpis, mohou zaznamenat známky zneužívajícího předepisování nebo „mlýnu pilulek“, řekl Downey.

Řekl, že takoví pacienti jsou často schopni udržovat pravidelné aktivity, jako je práce, trávení času s rodinou nebo chození do kostela.

"Z hlediska bolesti je to dobře vedený pacient," řekl Downey. "Jsou stabilní."

Lékaři se „děsí závislosti“

Sharfstein, bývalý ministr zdravotnictví Marylandu, řekl, že „došlo k velkému bičování“, když lékaři reagují na epidemii opioidů, která byla živena léty tolerantního předepisování.

"Doktorům bylo řečeno, že by měli co nejvíce léčit bolest, a teď možná slyší zprávu, že by se mohli dostat do problémů kvůli jakýmkoliv opioidům," řekl.

Sharfstein a jeho manželka, doktorka Yngvild Olsenová, lékařka zabývající se medicínou závislostí, napsali knihu „Opioidní epidemie: Co každý potřebuje vědět“. Argumentují v ní tím, že lékaři potřebují být vyškoleni k odhalování a léčbě závislosti. Většina lékařských pobytových programů neučí, jak pečovat o pacienty, kteří zneužívají látky.

Epidemie a její reakce:

Federálové vydávají nové varování pro lékaře: Nešetřete příliš na opioidních pilulkách proti bolesti

Zašel zásah proti předepisování opioidů příliš daleko? Zde je důvod, proč lékaři přehodnocují.

„Smrti ze zoufalství“ způsobené drogami, alkoholem a sebevraždami nejvíce zasáhly mladé dospělé

Naloxon dokáže zvrátit předávkování opioidy, ale patří droga do základních škol?

Lékaři se „děsí závislosti a potřebují jí porozumět a léčit ji,“ řekl Sharfstein.

Garrett Greene, 27, byl minulý měsíc vyřazen jako pacient svým lékařem pro léčbu bolesti. Řekl, že mu lékař řekl, že mu není příjemné vidět pacienta s cystickou fibrózou.

Greene řekl, že užíval asi 90 miligramů opiátu Percocet každý den k potlačení bolesti, protože před sedmi lety podstoupil operaci poté, co mu dvakrát zkolabovala levá plíce. Má za sebou mnoho dalších operací a krevních sraženin.

"Většinu svých 20 let jsem strávil uvězněný v nemocnici a z první ruky jsem sledoval, jak toto monstrum s nemocí dokáže postavit svou ošklivou hlavu," řekl Greene.

Koncem minulého měsíce si Greene prošel tím, co nazývá „strašným detoxem“, zatímco „ztrácel mysl“, když se snažil najít nového lékaře proti bolesti. Když našel Rosenblatt, přešla ho na buprenorfin, což je také opiát, ale ten, který se používá k odstavení lidí od heroinu a jiných opioidů. Percocet, řekl Greene, nebyl z dlouhodobého hlediska pro jeho plíce dobrý a mohl potlačit dýchání.

Rosenblatt řekla, že často musí změnit nové klienty na dlouhodobě působící opioidy, stejně jako na kombinace fyzikální terapie, antidepresiv, svalových relaxancií a terapie, aby pomohla zlepšit spánek.

"Většinou to funguje opravdu dobře a v mnoha případech je to nevýhodné, protože lidé dostanou vhodného specialistu," řekl Rosenblatt. "Pro ostatní ne tolik, protože procházejí šílenými abstinenčními příznaky poté, co je lékaři prostě přerušili, šli do vězení nebo odešli do důchodu bez plánu odchodu."

Bývalý komisař Food and Drug Administration Scott Gottlieb řekl, že regulační orgány „pravděpodobně musely dohnat opioidní krizi, kterou nazval „největší krizí veřejného zdraví v moderní historii“.

Regulátoři „museli přijmout dramatická opatření, aby zasáhli,“ řekl.

Contents

Share This Post
Have your say!
00

Kameralı Ölçme Sistemleri, Otomatik Ölçüm, Kalite Konrol Makineleri, Kalite konrol sistemleri