Silmaharjutused aitavad vähendada sümptomeid ja parandada nägemist

Silmaharjutused aitavad vähendada sümptomeid ja parandada nägemist

Mõned inimesed on saavutanud edu nõelravi ja biotagasiside abil, et keskenduda valu vähendamisele lihaste lõdvestamise või massaaži kaudu.

 • Unegraafik. Püüdke säilitada järjepidev unegraafik ja vältige liiga vähe või liiga palju magamist.
 • Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (MSPVA-d). Olge ennetav ja kaaluge mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite (nt ibuprofeeni või naprokseeni) võtmist kaks kuni kolm päeva enne menstruatsiooni algust. Kui teie menstruatsioon on ebaregulaarne, ei pruugi see olla tõhus, kuna menstruatsiooni alguse ennustamine võib olla keeruline.
 • Konsulteerige oma tervishoiuteenuse osutajaga. Teie tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada diureetikumi, et vähendada vedelikupeetust, juhendada teid MSPVA-de osas või arutada rasestumisvastaseid tablette.

Kui teil on püsivad peavalud või hakkate neid sagedamini esinema või kogete sümptomite või asukoha muutusi, võib teie tervishoiuteenuse osutaja soovitada ennetavaks raviks muid ravimeid. Siiski on aegu, mil peavalu võib olla tõsine probleem.

Millal kohe abi otsida

Pöörduge kiirabi, kui teil on äkiline tugev peavalu või raskused rääkimise või kõne mõistmisega, ühe kehapoole tuimus, kaelakangus, äkilised nägemishäired, segasus või kõrge palavik. Need võivad olla meningiidi, entsefaliidi või insuldi sümptomid. Need seisundid nõuavad viivitamatut arstiabi.

Hoolitse enda eest

Menstruatsioonivalu on paljudel naistel tavaline. Positiivsetele elustiiliharjumustele keskendumine võib aga aidata peavalu leevendada. Võtke meetmeid enda eest hoolitsemiseks tervisliku toitumise, regulaarse treenimise, hüdreeritud ja piisavalt magamise abil, et end terve kuu paremini tunda.

Üle 32 miljoni ameeriklase võitleb toiduallergiaga, mis mõjutab iga kolmandat last ja iga kümnendikku täiskasvanut. Ja hiljutised uuringud kinnitavad, et veel miljoneid inimesi vaevab toidutalumatus .

Peamised äravõtmised:

 • Toiduallergia on eluohtlik immuunreaktsioon, mis hõlmab IgE antikehi. Diagnoositud toiduallergiaga inimeste jaoks tuleb olla väga ettevaatlik, et vältida allergeenseid toite.
 • Toidutalumatus/tundlikkus võib siiski hõlmata immuunsüsteemi, kuid mitte IgE antikehi, ega ole seetõttu kohe eluohtlik. See võib siiski põhjustada murettekitavaid sümptomeid ja madalamat elukvaliteeti.
 • Eliminatsioonidieet võib olla kasulik vahend teie individuaalse toidutundlikkuse või -talumatuse tuvastamisel.
 • Toiduallergiaga inimeste ohutuse tagamiseks on kõige parem vältida loetletud ja ristsaastunud allergeenidega tooteid. Lugege hoolikalt etikette iga kord, kui sööte, kas teil on allergia või talumatus.

Raskus seisneb selles, et dešifreerida, milline toit põhjustab sümptomeid ja kas see võib olla eluohtlik või mitte. Kui toiduallergia on välistatud, võite võtta meetmeid, mis aitavad teil oma vallandajaid tuvastada ja toiduga seotud kõrvaltoimeid vähendada.

Whether you’re a first-time buyer or a seasoned investor, https://www.home-investors.net/michigan/investors-that-buy-houses-westland-mi/ has the information you need to make informed decisions.

Mis on toiduallergia?

Toiduallergia on tõsine immuunvastus toiduantigeenile – konkreetses toidus sisalduvale valgule – ja see võib hõlmata IgE antikehi või muid immuunsüsteemi osi, nagu eosinofiilid või T-rakud.

Esineda võivad sellised sümptomid nagu anafülaksia, turse, hingamisraskused, pearinglus ja seedehäired. Teatud tüüpi “segaallergia”, mis hõlmab nii IgE antikehi kui ka mitte-IgE immuunsust, nagu eosinofiilsete seedetraktihaiguste puhul, võib põhjustada koheseid ja hilinenud reaktsioone. Astmahaigetel on suurem risk toiduallergeenide raskete kõrvaltoimete tekkeks.

Varem ohutute toiduainete toiduallergia võib spontaanselt tekkida keskkonnaallergiate, nagu kase- või ambroosia õietolmu, muude toiduallergiate, soolestiku läbilaskvuse või lekkiva soolestiku ja/või astma tõttu.

Toidutalumatus või -tundlikkus on vähem mõistetav reaktsioon, kuid see on rohkem hilinenud, areneb tundidest kuni päevadeni ja põhjustab kõigepealt seedehäireid.

Toidutundlikkus või -talumatus ei hõlma IgE antikehi nagu toiduallergia ja seetõttu ei ole see kohe eluohtlik.

Kõrvaltoimed võivad olla tingitud valkudest, suhkrutest või muudest toidu komponentidest , ebapiisavast seedeensüümidest, kahjustatud soole läbilaskvusest või muudest vähem mõistetavatest teguritest.

Sümptomid ulatuvad kergest kuni tugeva kõhuvalu, puhitus, iiveldus, kõhulahtisus, kõhukinnisus, gaasid, peavalud või põletikud, kuid mitte anafülaksia. Erinevalt toiduallergiast ei põhjusta väikesed kogused või ristsaastumine vallandavat toitu.

Mõned kõige levinumad tundlikkuse või talumatuse vallandajad on järgmised:

 • Piimatooted (laktoos): Laktoos on piimasuhkur, mida leidub imetajatel, näiteks lehmadel ja kitsedel. Suurem osa maailma elanikkonnast on laktoositalumatud, mis on tingitud laktoosi seedimiseks vajaliku ensüümi sisemise laktaasi tootmise geneetilisest vähenemisest.
 • Nisu (gluteen): gluteen on valk, mida leidub nisus, rukkis ja odras. Kuigi tõelist toiduallergiat nisu suhtes esineb, on gluteenitalumatus sagedasem.
 • Histamiin: see on teatud toiduainetes, näiteks juustudes, looduslikult esinev kemikaal.
 • Sulfitid: punases veinis, kääritatud toiduainetes ja kuivatatud puuviljades leiduvad kemikaalid.
 • FODMAP-id: need on süsivesikute tüübid, mida kääritavad soolestiku bakterid ja mis võivad tundlikel inimestel põhjustada gaaside teket, puhitust, kõhukinnisust, kõhulahtisust ja muid seedehäireid.

Vähem levinud talumatuse hulka kuuluvad munad, soja, mais ja tsitruselised .

Kuidas määrata toidu vallandajaid

Eliminatsioonidieet on praegune toidutalumatuse tuvastamise kuldstandard, kuna IgG antikehade toidutundlikkuse testid võivad olla ebausaldusväärsed. Soovitatav on koostada samm-sammult plaan.

1. samm: planeerige

Pidage nõu oma arsti ja/või dietoloogiga, et teha kindlaks võimalikud probleemsed toidud/ained, mida vältida. Täitke laboritööd, söögikava ja koguge ressursse.

2. samm: vältige

Likvideerige allergeenid/talumatus (kõik või sihtotstarbelised) nelja kuni kuue nädala jooksul. Ajakirja sümptomid. Ärge jätkake väljakutseetappi, kui sümptomid ei parane kuue nädala jooksul.

3. samm: väljakutse – kolm päeva peal – kolm päeva puhkust

Lisage üks toit/aine tagasi, alustades esimesel päeval väikesest osast. Kui teil on vähe sümptomeid või neid ei esine üldse, kahekordistage portsjon teisel päeval, seejärel kahekordistage uuesti kolmandal päeval. Lõpetage konkreetne toiduga seotud väljakutse ja oodake hilinenud reaktsioonide korral veel kolm päeva. Ajakirja sümptomid iga päev, et tuvastada mustreid. Sümptomitevabad toidud muutuvad “okei” või “ohutuks” toiduks, kuid ärge sööge seda toitu uuesti enne, kui kõik toiduprobleemid on möödas. Sümptomeid esilekutsuvad toidud jäävad välditavate toiduainete nimekirja, kuni neid hiljem uuesti vaidlustatakse. Järgige sama kolmepäevase sisse- või kolmepäevase puhkeprotseduuri kõigi teiste toiduainete puhul, mida peate proovima.

FARE teatab, et enamik toiduallergia reaktsioone esineb väljaspool kodu , rääkimata juhuslikust vallandava või talumatuse toidu allaneelamisest, seega on reaktsioonide vältimiseks ja toidust põhjustatud sümptomite minimeerimiseks ülimalt oluline olla ettevaatlik ja planeerida.

Ristsaastumise ohu tõttu tootmise või restorani valmistamise ajal kasutage toidu enesekindlamaks nautimiseks järgmisi näpunäiteid:

 • Kontrollige etikette hoolikalt. Koostisosad muutuvad sageli – ilma hoiatuseta –, nii et olge ettevaatlik, kontrollides regulaarselt silte, isegi neid, mida peate “ohutuks”. Kaheksa kõige levinumat allergeeni – piim, soja, nisu, maapähklid, pähklid, kala, karbid ja muna – tuleb loetleda, kuid ristsaastumise märgised, nagu „võib sisaldada” või „toodetud tehases, mis ka töötleb”, on vabatahtlikud.
 • Rääkige tootjaga. Tootjad võivad anda rohkem teavet ristsaastumise riski ja töötlemisviiside kohta kui märgis.
 • Kanna kaasas toiduallergia või talumatuse kaarti. Esitage see kaart restoranide serveritele, et kokka saaks teavitada toiduainetest, mida peate vältima, ja minimeerida sümptomite riski.
 • Valige lühikesed ja lihtsad koostisosade loendid. Lühemad koostisosade loendid tähendavad, et saate hõlpsamini tuvastada sümptomite allika. Lisaks tähendavad lihtsamad pakendatud toidud vähem töödeldud koostisosi ja sageli rohkem täisväärtuslikku, toitvamat toitu.

Allergiat on kergem diagnoosida, kuna need hõlmavad IgE antikehi. Toidutalumatus ja tundlikkus ei ole koheselt eluohtlikud, kuid võivad põhjustada olulisi sümptomeid. Toidutalumatuse korral võib eliminatsioonidieet aidata teil määrata individuaalseid käivitavaid toiduaineid. Teadlikkuse, planeerimise ja ettevaatusega saate vähendada oma allergeenide tarbimise või vallanduvate toiduainete tarbimise võimalusi, et saaksite end kõige paremini tunda ja sümptomeid minimeerida.

Keskmine ekraaniaeg Ameerika Ühendriikides on praegu üle seitsme tunni päevas – see on peaaegu üks kolmandik meie ärkveloleku ajast. Mõnes riigis veedavad inimesed isegi rohkem aega ekraani ees, eriti pärast pandeemiat ning noorukite ja laste seas. Paljud inimesed kannatavad seetõttu silma- ja nägemisprobleemide all.

Peamised äravõtmised:

 • Digitaalne silmade pinge ehk arvutinägemise sündroom on pikenenud ekraaniaja tagajärg. Silmaharjutused aitavad vähendada sümptomeid ja parandada nägemist.
 • Silmaharjutusi tuleks teha järjepidevalt ja need peaksid hõlmama mõnda, mida sportlased kasutavad nägemisteravuse parandamiseks.
 • Silmaharjutused on meie silmade ja nägemise tervise ja heaolu oluline osa.

Digitaalne silmade pinge on kasvav terviseprobleem. Ravi hõlmab silmaharjutusi, mis on ette nähtud ka muude silmahaiguste korral.

Mis on digitaalne silmade pinge?

Ameerika Optomeetria Assotsiatsiooni andmetel tuntakse digitaalset silmade pinget arvutinägemise sündroomina (CVS). Nimetus kirjeldab silma- ja nägemisprobleemide rühma, mis on põhjustatud digitaalsetele ekraanidele, nagu telerid, arvutid, tahvelarvutid, nutitelefonid, e-lugerid ja muud seadmed, vaatamine.

Kahjuks kannatab enamik inimesi tänapäeval ekraaniga elektrooniliste seadmete kasutamise tõttu teatud määral silmade väsimise all. Pandeemia mõjutas ja muutis paljude inimeste elustiili ning muutis digitaalselt nende töö-, õppimis- ja mänguviisi.

Tundub, et tavalise päeva jooksul rohkem kui kahe seadme kasutamine korraga suurendab digitaalse silmade väsimise ohtu. See on populaarne tehnika, mida kasutavad paljud kodus töötavad inimesed, sealhulgas selle artikli autor.

Kuidas tuvastada silmade pinget

Lastel on sagedamini vähenenud tähelepanuvõime, ärrituvus, silmade kuivus, peavalu, kaela- ja õlavalu ning üldine halb käitumine.Lisateabe saamiseks külastage aadressi https://active-keto-gummies-official.top/et/une-moju-kaalulangusele-uhenduse-moistmine-ja-parema-puhkuse-strateegiad/ .

Contents

Share This Post
Have your say!
00
Full Hd Free Sex And Porn Videos Watch