Strach przed nieznajomymi mógł zamienić się w lęk społeczny.

Strach przed nieznajomymi mógł zamienić się w lęk społeczny.

Co to było dla ciebie? Może bałem się swojej szafy, burz lub sąsiada na ulicy, który był tak stary, że nadal może być winien Freda Flinstone za kilka dolców? Dla mnie wyraźnie pamiętam, jak chodzę do cyrku jako małe dziecko i wybuchnąłem łzami, gdy zbliżył się do klauna. Nie był dokładnie „It” Stephena Kinga, ale mój strach wciąż miał sens. Kiedy jesteśmy mało i już nie obcymi, dlaczego mielibyśmy chichotać z zachwytem najdziwniejszym, wyglądającym nieznajomym, jaki kiedykolwiek widzieliśmy? Ale zaskakująco często obawy z dzieciństwa stają się dobrze w wieku dorosłym – może zostać ugryziony przez psa lub użądlenia pszczoły i odtąd wariujesz na widok. A może twój strach ewoluował, ale zasadniczo pozostał taki sam. Na przykład strach w dzieciństwie przed potworami mógł przekształcić się w strach przed włamywaczami (ile zamków jest na twoich drzwiach?). Strach przed nieznajomymi mógł zamienić się w lęk społeczny. Albo strach przed lekarzami i dentystami może pozostać obawą przed lekarzami i dentystami.

W doskonałym przykładzie słuchacz Oliver napisał, że jest dorosły, który przez całe życie boi się ciemności. Jako dziecko jego rodzice kazali mu się tym przekonać, co oczywiście nigdy nie jest pomocne, a teraz jego strach trwał do dorosłości. Dla Olivera strach przed ciemnością oznacza kiepską jakość snu po spaniu ze światłem i nie jest w stanie jeździć w nocy bez przerażenia.

Więc co powinieneś zrobić, jeśli, podobnie jak Oliver, masz Lingering Phobia z dzieciństwa lub taka, która pojawiła się w twoim dorosłym życiu, jak boogeyman wyskakujący z szafy?

Po pierwsze, wiesz, że jesteś w dobrym towarzystwie. Prawie 10% ludzi w pewnym momencie życia będzie miało fobię, która przeszkadza życiem. Oznacza to o wiele więcej niż tylko sprawienie, by partner zabił pająka w wannie. Oznacza to, że nie jest w stanie podjąć pracy, która wymaga użycia windy, aby dostać się do biura lub nie być w stanie podróżować samolotem, co oznacza, że ​​nigdy nie widzę hawajskiego zachodu słońca.

Więc jeśli masz Został udaremniony przez fobię, wiedz, że te 4 rzeczy w końcu zmierzy się z twoimi lękami.

1) Nie bij się.

Większość fobi ma sens. Obwiniaj ewolucję, a nie twoją postać. Prawie wszystkie fobie pochodzą z naszej historii ewolucyjnej. Dla naszego słuchacza Olivera strach przed ciemnością ma sens – jesteśmy bardziej wrażliwi w ciemności, ponieważ nie widzimy zbliżania się niebezpieczeństwa. Strach przed trudną pogodą jest prawdopodobnie zakorzeniony głęboko w naszym mózgu, ponieważ narażenie na żywioły spowodowałoby podatność na hipotermię lub gorzej. Węże lub pająki mogą być trujące. Myszy rozprzestrzeniają chorobę. Jaskinia część mojego trzyletniego mózgu prawdopodobnie myślała, że ​​klaun w cyrku był osobą niezaprzeczoną i nieprzewidywalną, a zatem niebezpieczną. Nawet fobie, które nie mają sensu na powierzchni, prawdopodobnie znajdują się kilka stopni od czegoś zakorzenionego w tysiącleciach ewolucji.

2) To nie jest cios dla twojej postaci.

Wiele osób z fobasami uważa, że ​​ich obawy oznacza, że ​​są słabe, dziwne lub złe. Kiedyś pracowałem* z młodym mężczyzną, który bał się ocalałych z poparzenia. Czuł się okropnie wstydząc się swoim strachem i był przerażony, że sprawi, że ocalały z oparzenia poczuje się źle, reagując z przerażeniem lub obrzydzeniem na ich blizny. Był osobą troskliwą, sumienną i zdecydowaliśmy, że prawdopodobnie starał się unikać ocalałych częściowo, ponieważ głęboko troszczył się o nie rani ich uczuć.

Co się stało? Został koneserem filmów, które przeżyły Burn, na YouTube, a my spędziliśmy naszą pracę, dyskretnie spędzając czas w poczekalni w centrum oparzenia szpitala. W szczególności zaczął złożyć wniosek do szkoły medycznej i aby dostać się do biura jednego ankietera, musiał przejść przez szpitalną jednostkę spaloną, co zrobił z wdziękiem i wygodą.

w skrócie, a Fobia nie oznacza, że ​​jesteś słaby lub irracjonalny – oznacza to, że unikałeś wszystkiego, czego się boisz, a zatem brakuje praktyki. Co prowadzi nas do …

3) Zacznij powoli.

Jak pokonać swoją fobię? Krótko mówiąc, ćwicz w obliczu strachu. Ale nie musisz latać latawcem w ulewie, aby pokonać strach przed błyskawicą. Zamiast tego możesz zacząć powoli.

Po pracy* z kobietą, która tak bardzo bała się węży, że nawet nie lubiła powiedzieć słowa „wąż”. Więc zaczęliśmy tam. Powiedziała setki razy słowo „wąż”, dopóki się nie nudziła. Potem napisała słowo „wąż”, dopóki się nie nudziła. Potem obejrzeliśmy zdjęcia węży online. Następnie filmy z YouTube. Potem poszliśmy do sklepu zoologicznego. Chodzi o to, że nie musiała zamykać się w samolocie z Samuelem L. Jacksonem i setkami Vipersa jako pierwszy krok. Za pracę nad własnym strachem zacznij od czegoś, co sprawia, że ​​czujesz się niespokojny, ale nie przerażony siusiami. Następnie zrób to, aż będzie nudne i przejdź na wyższy poziom.

4) Nie czekaj, aż się skończy.

Twoja fobia utrzymywała się jak zły kaszel środkowy, ponieważ starasz się unikać tego, czego się boisz. Więc kiedy stawiasz czoła swoim obawom, upewnij się, że nie unikasz tego doświadczenia.

Gdy napotykasz swoje obawy, upewnij się, że nie unikasz tego doświadczenia.

dla Przykład, jeśli jesteś klaustrofobiczny, nie pomoże to jeździć na windzie, ale cały czas patrzy na telefon. Zamiast tego bądź obecny, gdy stawiasz czoła swoim obawom. Nie próbuj się rozpraszać, jak liczenie sekund, dopóki nie skończy się lub gwizduje szczęśliwą melodię. Zamiast tego skup swoją uwagę wprost na tym, czego się boisz. To nie jest wygodne, ale poczekaj. W końcu się stanie trzy rzeczy: po pierwsze, doświadczycie, że nic złego się nie dzieje. Po drugie, przekonasz się, że poradzisz sobie z tym, czego się boisz. I trzy, twój mózg się nudzi.

Uwaga: jeśli jesteś rodzicem, rozważ pracę nad własnymi fobami ze względu na swoje dzieci. Fobi często działają w rodzinach. Wykazano, że lęk jest genetyczny, ale szczególne obawy są często przenoszone przez modelowanie pewnego zachowania. Dzieci uczą się, obserwując cię, więc jeśli stoisz na stole i krzyczysz, gdy zobaczysz karalucha, prawdopodobnie też twoje dzieci.

ok, więc zbierzmy to wszystko dla naszego słuchacza Olivera: Najpierw złożymy naszego słuchacza: , bądź dla siebie miły. Oczywiście to się utrzymywało, ponieważ nie otrzymałeś żadnych wskazówek ani wsparcia. Zaczynając teraz, daj sobie to wsparcie. A potem podejmij działania. Ćwiczyć. Stopniowo przesuwaj się ze spania z światłem na słabą lampę stołową. Następnie przejdź do światła nocnego obok łóżka, a następnie światło nocne za komodą, a potem nie ma światła. Spaceruj po okolicy o zmierzchu, a potem w nocy. Idź po stopniowo dłuższe jazdy o zmierzchu, wczesnym wieczorem, a potem późno w nocy. Dokonaj ciemności pełnej uwagi i spłucz i powtarzaj, aż będzie nudne. W końcu będziesz mógł spać, prowadzić i żyć swoim życiem w 50 odcieniach ciemności.

*Szczegóły klientów, z którymi pracowałem, zostały zmienione w celu ochrony ich prywatności.

W przedsprzedaży nadchodząca książka Ellen How to Be Yourself: Ciche swojego wewnętrznego krytyka i wzroście ponad lękiem społecznym. Uzyskaj jeszcze bardziej doświadczone wskazówki, aby być szczęśliwszym i zdrowszym, subskrybując podcast w iTunes lub Stitcher, lub dostarczyć każdy odcinek bezpośrednio do skrzynki odbiorczej, rejestrując się w biuletynie. Śledź na Facebooku i Twitterze.

za darmo, pomocne pobieranie w celu walki z lękiem społecznym i bycia swoim autentycznym ja, odwiedź ellenhendriksen.com.

Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being Yours: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i Rise Over yourpillstore.com Social Lechiety, została opublikowana w marcu 2018 r.

Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

Ah, Summer: The Crash of Waves, The The Waves, The the Waves, The the Waves, The Pęknięcie ogniska, piasek między twoimi palcami … i, cóż, między wszystkim innym. Ale czy wakacje jest naprawdę przerwą, jeśli nie chcesz się tam dostać, wrócić i wszystko w środku? Podczas relaksu tego lata, doświadczony psycholog, dr Ellen Hendriksen, spoczywa na cztery popularne lęki podróży.

Autor: Ellen Hendriksen, doktorant psychologa 30 czerwca 2017 6-minutowy czytnik nr 160 Play Pause Słuchaj, jak ułatwić lęk podróżny Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

strach #4: martwisz się, ponieważ nie mówisz w języku.

To jest zmora wszystkich Perfekcjoniści. Myślisz, że jeśli nie bierzesz się biegle z wielkim akcentem do uruchomienia, będziesz się roześmiał do domu. Bynajmniej. Wszystko, co musisz zrobić, to wyglądać, jakbyś próbował. Popełnij kilka kluczowych zwrotów do pamięci: „Gdzie jest łazienka?” “Przepraszam.” “Proszę, dziękuję.” I oczywiście „Ile to jest?”

„Chciałbym” w połączeniu z wskazaniem i „proszę”, przejdzie przez dowolne menu, skrzynkę piekarniczą lub rynek rolników. Wrzuć liczby jeden do dziesięciu, aby uzyskać adresy, numery telefonów i koszty, a jesteś złoty. W większości miejsc turystycznych będziesz setnym burzliwym turystą kelnerem, urzędnikiem sklepowym lub taksówkarzem, i tak tego dnia napotkał. Tak długo, jak uderzysz z uśmiechem, jesteś daleko przed grę.

W przypadku zmartwień o latanie lub jazdę sprawdź je z archiwów:

Jak pokonać swoje Strach przed lataniem, część 1

Jak przezwyciężyć strach przed lataniem, część 2

Jak pokonać strach przed prowadzeniem pojazdu

i na koniec kompleksową wskazówkę :

Stwórz plan, ale pamiętaj o zasadzie 80/20.

Niepokój występuje, gdy sprawy są niepewne. I niestety, podczas podróży, wiele rzeczy – od pogody do zamknięcia ulicy do odporności twojego układu odpornościowego, jest niepewnych.

W każdej podróży, coś prawdopodobnie pójdzie nie tak, czy jest tak niewielkie jak zagubione w zleceniu tłumaczenia W restauracji, która pokonuje cię makaronem atramentem kałamarnic (to mi się przydarzyło) lub tak samo, jak ewakuowany z hotelu z powodu powodzi (to samo).

Ale zgadnij co? Poradzisz sobie. Jeśli masz mentalną ferię kilku wielkich obaw, opracuj plan dla każdego z nich. Jeśli twój bagaż się zgubił, co byś zrobił? Gdybyś się zgubił, co byś zrobił? Dla mojego klienta Andre, który martwił się zachorowaniem, rozmawialiśmy o tym, co zrobiłby, gdyby zachorował w odległym miejscu. Wydawało się to proste, ale kiedy dotarło do niego, że większość kurortów i hoteli ma klinikę lub że może po prostu poprosić personel hotelu o pomoc w lokalnym szpitalu, czuł się bardziej swobodnie.

teraz , oto haczyk: zabezpieczając wpadki, możesz być w stanie zmniejszyć swój niepokój. Ale niepokój jest śliski. Rozwiąż jeden problem, a drugi „ale co jeśli” często pojawia się.

Wprowadź regułę 80/20. Możesz przygotować się na 80% nieszczęść z 20% wysiłku. Przeczytaj blogi i recenzje podróży, aby dowiedzieć się, gdzie się udać, fotokopuj paszport i karty kredytowe, uzyskaj ubezpieczenie podróży, jeśli sprawia, że ​​czujesz się lepiej, a nie ruszaj się z rozbijaniem, a następnie pomachaj swoim pieniędzmi. Całkowicie rozsądne, prawda?

Ale potem narysuj linię. Jeśli znajdziesz się w Mapach Google, mapując trasy ucieczki z rzymskich placków w przypadku ataku terrorystycznego lub programowania adresów hawajskich szpitali w telefonie, prawdopodobnie posunąłeś się za daleko. Zapytaj, czy przygotowujesz się na coś prawdopodobnego, czy też wydaje się prawdopodobne, ponieważ boisz się (lub z czterech powodów z strachu #1).

Oto dobry test lakmusa: czy instruowałbyś przyjaciel, który zrobiłby to samo? W przypadku Andre zapytałem, czy doradziłby przyjacielowi: „Hej stary, upewnij się, że podróżujesz tylko w ciągu godziny z domu na wypadek, gdybyś zachorował”. Andre faktycznie się roześmiał, a następnym razem, gdy go zobaczyłem, zarezerwował podróż na Bahamy w lutym.

, aby przynieść go do domu (lub z dala od domu), niepokój sprawia, że ​​czujesz się niezdolny. Mówi ci, że świat jest niebezpieczny. W rezultacie utrzymuje twój świat mały. Zamiast tego rób, co chcesz, a nie to, czego chce twój niepokój. Następnym razem, gdy się pakujesz, będziesz mógł również wysłać pakowanie lęku w podróży.

W przedsprzedaży nadchodząca książka Ellen How to Be Yourself: Ciche swojego wewnętrznego krytyka i wzroście ponad lękiem społecznym. Uzyskaj jeszcze bardziej doświadczone wskazówki, aby być szczęśliwszym i zdrowszym, subskrybując podcast w iTunes lub Stitcher, lub dostarczyć każdy odcinek bezpośrednio do skrzynki odbiorczej, rejestrując się w biuletynie. Śledź na Facebooku i Twitterze.

za darmo, pomocne pliki do pobrania, aby walczyć z lękiem społecznym i być swoim autentycznym ja, odwiedź ellenhendriksen.com.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12 Wszystkie Treść tutaj jest wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i Rise powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r.

Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher autorstwa Monica Reinagel, M.S., L.D./N Diva żywieniowa 15 października , 2010 1-minutowy odczyt

q. Moja żona chce wydać 4000 $ na jonizator wodny. Kilka osób w jej biurze przysięga na nich. Myślę, że to oszustwo. Który z nas ma rację?

a. Mam nadzieję, że dostałem tę odpowiedź na czas, aby zaoszczędzić 4000 $! Maszyny te podobno wykorzystują energię elektryczną do jonizacji minerałów, które są już w wodzie, dzięki czemu woda jest bardziej alkaliczna. Nieważne, że możesz sprawić, by wodę pitną była bardziej alkaliczna, dodając do dzbanka wartość sody oczyszczonej. Nie ma dowodów (ani logiki) sugerujących, że picie wody alkalicznej ma jakiekolwiek korzyści zdrowotne. Jak omówiłem w moim programie na temat diety równoważenia pH, chyba że jesteś w niewydolności nerek (w takim przypadku nie sądzę, żeby woda alkalizyjna może ci pomóc), to, co jesz lub pijesz, ma bardzo niewielki wpływ na pH twojego ciała . Wyjaśnienie, dlaczego wszyscy w jej biurze przysięgają na te gadżety, zobacz dyskusję na temat referencji i innych anegdotycznych dowodów w tym tygodniu.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock

Dr. Abraham Morgentaler, autor The New Book, Why Men Fear It, Debunks 4 Popularne mity o mężczyzn i seksie.

Abraham Morgentaler 8 lipca 2013 r. 4-minutowe czytanie

Po 25 latach rozmowy z mężczyznami w moim pokój egzaminacyjny z spodniami – dosłownie i w przenośni – wiele się nauczyłem.

Contents

Share This Post
Have your say!
00
Full Hd Free Sex And Porn Videos Watch